Górne

Ćwiczenie na ukrwienie barków

Wzmacniamy barki aby dużo wyciskać

Przy dążeniu do wybitnego rekordu w wyciskaniu nasze barki są narażone na przeciążenia. By poprawić sprawność stawów barkowych w kierunku odporności na przetrenowanie należy wykonywać ćwiczenia na rozbudowę naczyń krwionośnych – włosowatych.

Pomocnym do tego może być ćwiczenie w niżej prezentowanym filmie. Może ono stanowić pierwsze ćwiczenie niejako rozgrzewkowe w treningu na mięśnie naramienne i wtedy wykonujemy 1 – 2 serie małym obciążeniem. Może też być wykonywane samodzielnie stosowane np. po przerwie letniej i możemy wtedy użyć większych obciążeń i wykonać 3 – 4 serie przez okres 3 – 4 tygodni.

Zawsze dbamy o to by wykonywać ruch poprawnie.

 

Polecam Ci też program Jana Łuki na regenerację barków

Tekst z filmu:

Jan Łuka prezentuje doskonałe ćwiczenie wspomagające w wyciskaniu leżąc. Ćwiczenie złożone, wspomaga barki, jest bardzo skuteczne.

Sztangielki trzymamy nadchwytem, kciuki do góry – wtedy jest lepiej zaangażowany cały bark.

Unosimy ręce przed sobą do poziomu, wytrzymujemy w tej pozycji, następnie uginamy w łokciach i odwodzimy ręce do tyłu, znów wytrzymujemy, prostujemy do pierwszej pozycji, następnie odwodzimy ręce do tyłu tym razem proste, ta aby ramiona stanowiły proste przedłużenie barków, wytrzymujemy, wracamy do przodu i dopiero opuszczamy. Całość ruchów stanowi 1 powtórzenie, których wykonujemy od 5 do 10.

Ćwiczenie jest bardzo skuteczne i bezpieczne, wzmacnia barki, bardzo pomocne przy wyciskaniu.

 

 

 , , , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl