Górne

Prostowanie nadgarstków ze sztangą

Jak wszechstronnie rozwinąć prostowniki przedramion

Dobrze rozwinięte przedramiona stanowią dopełnienie muskularnych ramion i odwrotnie, kiedy są wątłe, przy dobrze rozwiniętych bicepsach, ujawniają, że trening był jednostronny. Niektórzy wcale nie muszą ich trenować specjalnymi ćwiczeniami bo im rosną podczas innych ćwiczeń ale większość powinna dość szybko włączyć tę grupę do swojego planu ćwiczeń.

Prawda jest też taka, że nie jest łatwo dobrze rozwinąć te mięśnie. Jednym z warunków jest prawidłowe wykonywanie podstawowych ćwiczeń, jak prostowanie nadgarstków ze sztangą. Jan Łuka pokaże jak zaangażować w tym ćwiczeniu maksimum włókien prostowników przedramion.

Nasze uwagi:

  • Przytrzymaj na chwilę ruch w górnym położeniu, wyzwoli to dodatkowy bodziec rozwojowy dla mięśni
  • Stosuj 2 rodzaje uchwytu: zamknięty i otwarty (małpi chwyt) – uruchomi to maksymalną ilość włókien mięśniowych do pracy. Przy dobrej koncentracji poczujesz to.
  • Dbaj o dobrą koncentrację w tym ćwiczeniu, pozwoli Ci to wykonać kilka dodatkowych ruchów (mimo bólu). Wykonywanie tego ćwiczenia jedynie w sposób mechaniczny rozczaruje Cię efektami.

 

Treść filmu

Jan Łuka prezentuje jak uruchomić jak najwięcej włókien mięśniowych w przedramionach.

Ćwiczenie wykonujemy w pozycji siedzącej, na ławeczce leży przygotowana sztanga. W pierwszej wersji ćwiczenia chwytamy sztangę nadchwytem na szerokości barków, opierając przedramiona na ławeczce, tułów lekko pochylony do przodu i wykonujemy pełny zakres ruchu czyli unosimy sztangę przytrzymując w najwyższym punkcie. Następnie wykonujemy drugą wersję tzn. chwytamy sztangę nadchwytem, ale małpim, czyli kciuk na górze, razem z pozostałymi palcami i ponawiamy unoszenie sztangi jak w pierwszej wersji. Każda z wersji tego ćwiczenia pomaga rozbudowywać inną partię włókien mięśni przedramion.

 , , , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl