Górne

Warunki dobrego treningu po 50-tce

Co powinien wiedzieć 50-latek zanim zacznie trenować na siłowni

Każdy wiek ma swoje prawa i to co “ujdzie płazem” dwudziestolatkowi może przysporzyć wiele kłopotu pięćdziesięciolatkowi. Mam na myśli tutaj rozpoczęcie treningu w odpowiedni sposób. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy człowiek dojrzały rozpoczynający swoją przygodę na siłowni, trafi pod opiekę doświadczonego trenera lub instruktora, który rozumie wymagania związane z wiekiem. Niewłaściwie dobrany plan treningowy, nieodpowiednie ćwiczenia, które nie uwzględniają ograniczeń związanych z wcześniej doznanymi urazami, mogą przynieść więcej szkód niż korzyści i prowadzić do niepotrzebnego zniechęcenia się do ćwiczeń z ciężarkami.

Trening siłowy ma wiele zalet w porównaniu z innymi aktywnościami. Jedną z nich jest to, że można go przeprowadzać we własnym domu, bo wystarczy posiadać parę sztangielek o regulowanej wadze i 2 metry kwadratowe powierzchni. Jest to wersja dla nieśmiałych, ale mających odpowiednią wiedzę o treningu, odpowiedni plan treningowy i dużą samodyscyplinę oraz sporo motywacji.

By 50-latek trenował wytrwale potrzebuje mieć w świadomość korzyści jakie taki trening daje. Zwykle największą motywację stanowią przykłady innych ludzi, którzy przebyli drogę, którą może zaakceptować dana osoba. Nie bez znaczenia są dzisiaj dostępne badania wskazujące na korzyści jakie daje systematyczny, dobrany i długotrwały trening siłowy.

Odpowiednią wiedzę możesz zdobyć z naszych kursów

wprowadzajacy-230-230 sztangielki-230-230

 , , ,

3 odpowiedzi do Warunki dobrego treningu po 50-tce

 1. Marek 9 marca 2016 w 18:36 #

  Witam Bardzo cenne uwagi. Czekam na więcej Pozd

 2. Sławek 12 marca 2016 w 09:51 #

  trenuje tak jak Pan Rysio mi podpowiada mam 46 lat a czuje się i wyglądam lepiej niż większość 25 latków…………………..

 3. Artur 4 stycznia 2023 w 19:04 #

  Ćwiczę od 4 lat mam 46 lat przytyłem 25 kg wystarczy tylko 45 min i ciężar własnego ciała .
  I oczywiście proste zasady trening siłowy w moim przypadku podciąganie i pompki , tempo wolne i dobra dieta i sen . Artur

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl