Górne

Wyciskanie w leżeniu – ważne szczegóły

Ucz się od tych, którzy coś osiągnęli przez swoją ciężką ale mądrą pracę. Jeżeli pragniesz osiągnąć wybitny wynik w wyciskaniu sztangi na ławeczce to stosowanie prawidłowej techniki jest mądrym rozwiązaniem.

W tym filmie skupiamy się na 2 szczegółach, które są zwykle pomijane jako oczywiste ale okazuje się, że złe ułożenie nadgarstków pod gryfem może doprowadzić do bolesnych kontuzji. Podobnie rzecz ma się ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na klatce piersiowej, którego dotyka gryf podczas opuszczania sztangi.

Obejrzyj dokładnie co Janek pokazuje na filmie. Jeśli wykonujesz coś inaczej, przemyśl to czy nie warto zmienić nawyków. Ty podejmujesz decyzję, w końcu to twój organizm. Nie wszyscy muszą bić rekordy świata.

Trzeba też pamiętać, że każdy jest nieco inaczej zbudowany i to co jednemu szkodzi, drugiemu może nie wyrządzić najmniejszej krzywdy.

Opis filmu

Jan Łuka prezentuje prawidłowe trzymanie sztangi do wyciskania w leżeniu. Uchwyt w szerokości od 75 do 80 cm. Częstym błędem jest trzymanie nadgarstków do wyciskania równolegle do ziemi. To jest niewłaściwe. Prawidłowo trzymamy nadgarstki prostopadle do gryfu, łokieć jest pod gryfem.

Bardzo ważnym elementem jest ułożenie gryfu na klatce piersiowej. Żeby prawidłowo wycisnąć, trzeba ułożyć gryf na najwyższym punkcie klatki piersiowej. To najskuteczniejsza metoda, możemy wycisnąć bardzo duże obciążenie i nie będzie żadnych kontuzji.

 , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl