Górne

Herkulesowe mięśnie brzucha

Mocny brzuch – klucz do sukcesu

Każdy kto poważnie myśli o ładnej sylwetce powinien zadbać o “rasowy” brzuch. Jedną z dróg do wypukłych mięśni brzucha w postaci sześciopaku jest ćwiczenie na ławce skośnej z dodatkowym obciążeniem.

Janek Łuka potrafi używać w tym ćwiczeniu naprawdę imponujących ciężarów. Zobacz sam.

Pamiętaj o prawidłowej technice. Prawidłowo wykonywane ćwiczenie da wielkie korzyści twemu organizmowi. Janka brzuch i mięśnie grzbietu stanowią niejako swoisty gorset ochronny wokół kręgosłupa.

To nie bajka czy urojenia. Potwierdza to pewne zdarzenie z życia mistrza. Kiedyś na wizycie u lekarza, stwierdził on, że Janek miał uszkodzony jeden z kręgów – zdjęcie rentgena wykazało charakterystyczny zrost. Kiedy mistrz bardzo się zdziwił, to lekarz wyjaśnił mu, że mógł wcale nie zauważyć i nie domyśleć się kiedy nastąpiło to uszkodzenie, gdyż jego mięśnie chronią go lepiej niż gips. Wtedy nasz mistrz przypomniał sobie, że wiele lat wcześniej spadł z rusztowania z około 2 metrów na beton i nieco się potłukł. Startował parę dni później po tym zdarzeniu w zawodach, które oczywiście wygrał…

Opis filmu:

Jan Łuka prezentuje : jedno z podstawowych, najważniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha czyli skłony na skośnej ławce. Żeby ćwiczenie było bezpieczne, robimy to w ten sposób, że brzuch mamy cały czas ściągnięty, wciągnięty, pozycja tzw. bokserska. Chodzi o to, żeby nie robić wyprostów, przeprostów grzbietu, tylko cały czas w napięciu. Mistrz podkreśla kwestię bezpieczeństwa: brzuch wciągnięty, broda przyciągnięta i poleca zatrzymanie ruchu na dole, żeby uniknąć wspomnianych przeprostów. Najpierw wykonujemy rozgrzewkę, bez ciężarów, a następnie zwiększamy stopniowo obciążenie. Wykonujemy 5 do 10 ruchów. Jeżeli chcemy zrobić mięśnie bardzo silne, to robimy mniej powtórzeń, a jeśli chcemy zrobić masę mięśniową, robimy po 10 powtórzeń. Wygląd ćwiczenia: sadowimy się na ławeczce skośnej a ciężar w postaci np. krążka chwytamy oburącz na karku i podnosimy się i opuszczamy. Jan Łuka pokazuje ćwiczenie z obciążeniem 25kg oraz 30 i zachęca do takich wyzwań. Nie zapominamy o oddychaniu! Wdech przy wyproście, wydech przy zgięciu.

 , , , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl