Górne

Nawijanie na drążek

Rozwiń duże przedramiona

Przedramiona są grupą mięśniową często niedocenianą.

Kiedy Arnold Schwarzennegger był już uznanym mistrzem, pewien młody adept kulturystyki poprosił by spojrzał i ocenił jego ramiona. Miał na sobie dres i zaczął podwijać rękawy i kiedy odsłonił dopiero przedramiona Arnold przerwał mu tę czynność i powiedział, że już wystarczy pokazu. Powiedział mu, że przy takich cienkich, zaniedbanych przedramionach, żadne bicepsy nie będą dobrze wyglądać.

Zatem warto nigdy nie zaniedbywać pracy nad tą partią mięśni. Oczywiście pracują one przy treningu bicepsów, przy podciąganiu na drążku, itp ale zwykle to za mało by uzyskać dobre proporcje całych rąk. Jest dużo łatwiej rozwinąć ramiona niż przedramiona ale warto też mieć świadomość, że mocne nadgarstki i przedramiona oznacza bezpieczniejszy trening dla bicepsów (unikamy kontuzji).

Każdy siłacz, kulturysta spotka się zapewne z propozycjami zmierzenia się w mocowaniu na rękę. Choćby dlatego posłuchajcie co ma do powiedzenia 5-krotny mistrz Polski w armwrestlingu Andrzej Głąbała.

 

Treść z filmu

Andrzej Głąbała podpowiada jak rozwinąć duże i silne przedramiona:

Tym razem mistrz zdradza nam swoją tajemnicę i pokazuje ćwiczenie, którego nie ćwiczy żaden kulturysta lub czynią to bardzo nieliczni. A ćwiczenie jest o tyle doskonałe, że za jednym zamachem pomaga wzmocnić zarówno palce, jak i nadgarstki oraz przedramiona.

Ręce unosimy przed siebie na wysokość barków, trzymając drążek, na którym na środku jest zawieszony ciężarek na długiej lince, sięgający do ziemi. Ruchem przemiennym “nawijamy” do siebie linkę unosząc ciężarek.

Z powrotem nie opuszczamy ciężarka swobodnie, tylko ruchem w przeciwnym kierunku czyli od siebie – odwijamy linkę. Ćwiczenie doskonałe w swej prostocie i skuteczności.

 ,

Jedna odpowiedź do Nawijanie na drążek

  1. Rafal 7 stycznia 2014 w 11:45 #

    Świetne ćwiczenie mocno pompujące przedramiona..Każdą serie wykonuję tak długo ąz poczuję mocne palenie w nadgarstkach i przedramionach. Polecam :).

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl