Górne

Ćwiczenia z liną na nadgarstki

Wzmacniamy wrażliwe miejsca

Dla armwrestlera nadgarstek to strategiczne miejsce, kiedy jest silny to można wiele wygrać!

Warto zatem uwzględnić go w treningu. Myślę, że każdy trenujący z obciążeniem powinien zadbać o swoje “przeguby” i to lepiej za w czasu zanim zaczną dokuczać.

Andrzej pokaże w tym filmie jak wykorzystać grubą linę do wzmocnienia przedramion i nadgarstków. Używa tutaj słownictwa znanego w środowisku siłaczy na rękę. Dla wyjaśnienia podam, że supinator to określenie wewnętrznej części przedramienia, która jest decydująca w walce metodą “w hak” a pronator przy technice “na górę”.

 

Treść filmu

Andrzej Głąbała pokazuje ćwiczenia z liną na wzmocnienie przedramion i nadgarstków na bloczku przystosowanym do ciągnięcia liny, który łatwo możemy sobie wykonać sami. Potrzebne będą: koło pasowe lub bloczek, ciężar, lina i miejsce do zamocowania np. maszynę pionową. Wykonanie ćwiczenia na tzw. pronator czyli mięsień nawrotny obły: siadamy na stołku, chwytamy linę obciążoną na końcu i ciągniemy w dół lekko zginając nadgarstek do siebie i tak na przemian – prawa ręka, lewa ręka. Linę ciągniemy poprzez palec wskazujący.

Ćwiczenie na tzw. supinator czyli potocznie zwany mięśniem “odwracaczem” polega na tym, że linę chwytamy odwrotnie niż przy poprzednim ćwiczeniu czyli kciukiem w dół, po czym przekręcamy nadgarstek poziomo i ściągamy linę w dół. Wykonujemy 15 – 20 powtórzeń w 4 – 5 seriach. 

 , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl