Górne

  O Ryszardzie

  • rysiekWielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów, trójboju siłowym, wyciskaniu sztangi leżąc i kulturystyce. Zdobył około 40 medali.

  • Trener podnoszenia ciężarów, sportów siłowych i kulturystyki. Pracą trenerską zajmuje się od 1976 roku. W tym czasie jego podopieczni i wychowankowie zdobyli około 180 medali w podnoszeniu ciężarów, trójboju siłowym, kulturystyce i wyciskaniu sztangi leżąc w różnych kategoriach wagowych i wiekowych,

  • Sędzia międzynarodowy podnoszenia ciężarów i trójboju siłowego

  • Specjalista od diety i suplementacji w sporcie

   Uprawiał w przeszłości gimnastykę sportową i judo.

   Zainteresowania poza sportowe: astronomia i kosmologia, religioznawstwo, muzyka (sam gra na gitarze i perkusji – przed laty był gitarzystą zespołu big beatowego “Kolorowi”), teatr, dobre kino (przeciwnik telewizji), dobra książka.

  Rzadko się zdarza by jeden człowiek zdobywał trofea w kilku różnych dyscyplinach. Ryszard zaczynał swoje starty w podnoszeniu ciężarów z powodzeniem startując w I ligowych drużynach sztangistów reprezentując RKS Stoczniowiec Gdańsk i WKS Flota Gdynia. W podnoszeniu ciężarów osiągnął klasę mistrzowską.

  Przygodę z trójbojem siłowym i wyciskaniem sztangi w leżeniu rozpoczął po zachęcie Janka Łuki, którego zresztą poczynania obserwował w gdyńskim klubie Marynarki Wojennej RP “Flota”, gdzie Janek był trenerem sekcji trójboistów a Ryszard pracował wtedy na stanowisku głównego trenera i kierownika Sekcji Podnoszenia Ciężarów i Sportów Siłowych.

  To właśnie w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc Ryszard zdobył najwięcej tytułów, między innymi tytuł mistrza świata weteranów.

  W 2003 roku, po kilkumiesięcznym specjalistycznym przygotowaniu, wystartował w zawodach kulturystycznych, i ku ogólnemu zaskoczeniu wielu znanych zawodników i znawców tej dyscypliny, wygrał w tamtym roku 7 imprez. Na kilku z nich pokonał wielu znanych, nie tylko w Polsce, zawodników.

  Ryszard Rećko w 2003 r

  Ryszard Rećko 2003

  Ryszard Rećko w 2003 roku

   
  rychu-2

  Tymi startami udowodnił nie tylko sobie, że jego wiedza na temat kulturystyki, dietetyki i suplementacji pozwala nawet mężczyźnie w wieku 52 lat osiągać nie tylko wysoki poziom sprawności i siły ale także konkurować i wygrywać z 20 i 30-latkami w tak wymagającej dyscyplinie jaką jest dzisiaj kulturystyka. 

  Ryszard nadal trenuje, prowadzi poradnictwo i jest autorem materiałów edukacyjnych na stronie www.trenerOK.pl. Zajmuje się także doradzaniem i prowadzeniem indywidualnym zarówno osób uprawiających sport wyczynowo jak i pragnących zachować lub odzyskać zdrowie, siłę, sprawność fizyczną, wysportowaną sylwetkę, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i uzyskać dobre samopoczucie. 

  Tel. do kontaktu: 606 363 001

  email: sztangista@op.pl 

  Zobacz wiecej o Ryszardzie Rećko

   , , , ,
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Kulturysta

  6 Sprawdzonych Sposobów Na Poprawę Sylwetki w 60 Minut

  Pobierz teraz poradnik gratis!

  Dowiesz się…

  • Jakie są metody treningowe i do jakiego celu je stosować?
  • Jak ważne są odpowiednie zmiany ilości powtórzeń?
  • Jak ustrzec się nieprzewidzianych urazów?


  Wpisz Imię: *
  Wpisz Email: *

  Więcej w flota gdynia, Ryszard Rećko, trener podnoszenia ciężarów, wiedza o diecie
  Wychowankowie i podopieczni Jana Łuki

  Poniżej lista niektórych zawodników, których trenował Janek Łuka: Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy: 1. Bartłomiej Radtke - 3 złote MŚ...

  Zamknij