Górne

Ćwiczenie na bicepsy z cheatingiem

Zwiększ skuteczność ćwiczeń na bicepsy o 15%

Janek Łuka pokazuje jak można zastosować metodę aktywnego opuszczania w treningu bicepsów. Tzw. trening ekscentryczny, czyli taki, kiedy zdecydowanie ważniejszy jest ruch negatywny czyli nie podnoszenie a opuszczanie ciężaru.

Pozwala nam użyć większych obciążeń i jeszcze bardziej zwiększyć intensywność treningu. Metoda zalecana dla zaawansowanych. Podnosząc ciężar możemy wspomóc się lekkim balansem tułowia ale warto skupić się by bicepsy pracowały w czasie ruchu w górę. Zawsze trzeba pamiętać o zablokowaniu odcinka lędźwiowego kręgosłupa (trzymaniu spiętych mięśni prostych grzbietu). Taka metoda daje wielkie przyrosty siły ćwiczonych mięśni ale nie można jej stosować dłużej jak 4-5 tygodni gdyż powoduje wielkie przeciążenia.

W następnym cyklu dobrze jest zastosować metodę na przyrost masy mięśniowej, np metodę body building a dzięki wcześniej zastosowanej metodzie ekscentrycznej, będziesz mógł użyć większych obciążeń.

Sztangielki lepsze

Badania dowodzą, że ćwiczenia na bicepsy z użyciem sztangielek zamiast sztangi poprawiają efektywność o 10 – 15 %. Można to wyjaśnić większym zaangażowaniem się układu nerwowego. Kiedy tor ruchu może być jeszcze bardziej dowolny niż w przypadku użycia sztangi, w sposób naturalny angażuje się więcej włókien mięśniowych w celu stabilizacji układu ciało-obciążenie zewnętrzne.

Posumowując: Jeśli chcesz by ćwiczenia na bicepsy oraz inne grupy mięśniowe dawały lepsze rezultaty stosuj:

  • różne metody treningowe oraz
  • często używaj sztangielek.

Tekst z filmu:

Jan Łuka: Doskonałym i skutecznym ćwiczeniem na bicepsy jest ćwiczenie ze sztangielkami, ćwiczenie powolnego opuszczania z wolnym ciężarem. Sztangielki unosimy, zarzucamy szybko, a opuszczamy wolno. Ćwiczenie jest bardziej efektywne niż ćwiczenia ze sztangą! W dodatku każde ramie pracuje osobno.

 , , , , , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Kulturysta

6 Sprawdzonych Sposobów Na Poprawę Sylwetki w 60 Minut

Pobierz teraz poradnik gratis!

Dowiesz się…

  • Jakie są metody treningowe i do jakiego celu je stosować?
  • Jak ważne są odpowiednie zmiany ilości powtórzeń?
  • Jak ustrzec się nieprzewidzianych urazów?


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Więcej w ćwiczenia na biceps, ćwiczenia na bicepsy, ćwiczenia ze sztanga, metoda aktywnego opuszczania, metoda ekscentryczna, trening ekscentryczny
Uginanie przedramion ze sztangą trzymaną podchwytem stojąc

Podstawowe ćwiczenie na bicepsy Nasze uwagi: Najlepiej użyć prostego gryfu - można wykonać to ćwiczenie większym ciężarem i bardziej efektywnie,...

Zamknij