Górne

Dieta zgodna z grupą krwi dla kulturystów

mieso-z-grilaBuduj Mocne Fundamenty

Chcę się podzielić z tobą fascynacją ze stosowania odżywiania dopasowanego do twojego organizmu. Ja po kilku tygodniach już widzę dobroczynne jego skutki a Robert Piotrkowicz czy Piotr Głuchowski (mistrzowie świata w kulturystyce) stosują się do tych reguł od lat, z wyboru powodowanego najlepszymi efektami w budowaniu sylwetki.

Dzięki 20 letniemu doświadczeniu Ryszarda Rećko mogę ci teraz podać tę wiedzę jak na talerzu. Teoria skoncentrowana do tego byś mógł pojąć ideę i podstawy naukowe, a praktyczne zalecenia byś korzystne zmiany w twoim życiu odczuł po kilku dniach.

Nie będziesz już musiał szukać motywacji by zabiegać o wymarzoną sylwetkę bo efekty napędzą cię najlepiej.

 • kiedy zobaczysz jak reguluje się twoja waga i poziom tłuszczu a
 • energia napędza cię do działania i wykonasz wszystko lepiej i skuteczniej.

Czy to nie oznacza sukcesu we wszystkim czego się dotkniesz?

Ale będą to tylko gruszki na wierzbie jeśli nie podejmiesz działań zgodnych z naszymi zaleceniami.

Uważaj! Zawsze znajdziesz takich “przyjaciół”, którzy nie będą chcieli byś osiągnął sukces… A większość ludzi niestety kocha swoje szare życie… Oderwać się od przeciętności można tylko:

 • podejmując odważne decyzje i
 • konsekwentnie za nimi podążając.

Teraz zdecyduj komu zaufasz – mistrzom i praktykom czy ignorantom i teoretykom?

Dlaczego Piotr Głuchowski czy Robert Piotrkowicz zostali mistrzami świata w kulturystyce?

Możesz powiedzieć: geny, ciężki trening… musisz też powiedzieć najlepsze, dopasowane odżywianie! Tak, zostali właśnie mistrzami bo potrafili doskonale wsłuchać się w swoje ciała i dać im to co najlepsze. I okazuje się, że to właśnie dieta zgodna z grupą krwi!

Przytoczę ci historię Ryszarda

Ryszard Rećko przez 32 lata trenował podnoszenie ciężarów, trójbój siłowy i wyciskanie w leżeniu. Liczne kontuzje znaczyły jego sportową drogę.

W październiku 2002 roku zdecydował się podjąć kolejne wyzwanie – wystartować w najbardziej wymagającej dyscyplinie ze sportów siłowych – kulturystyce. Dzięki ciągłemu dążeniu do zaspokojenia swojego głodu na wiedzę, posiadał już wielkie podstawy teoretyczne na temat treningu, odżywiania i suplementacji oraz konkretne sukcesy sportowe poza kulturystyką. Postanowił posiadaną wiedzę zastosować i wystartować w najbliższych Mistrzostwach Polski w kulturystyce a miał już blisko 52 lata!

Wielu jego znajomych odebrało tę decyzję z niedowierzaniem i odradzali mu:

 • jesteś za stary,
 • na to potrzeba kilku lat treningu specjalistycznego,
 • wiele eksperymentów żywieniowych by poznać swój organizm
 • by dopasować suplementy potrzebne są długie miesiące prób itp, itd.

Ryszard jednak wiedział, że mając wielką wiedzę teoretyczną, nie będzie czuł się kompletnym trenerem w sportach siłowych, jeśli nie przeprowadzi tego eksperymentu. Zawsze chciał mieć pewność, że to co przekazuje coraz liczniejszym podopiecznym (z różnych dyscyplin siłowych) jest oparte na pewnych fundamentach. Czy mogą być lepsze jak własne doświadczenie?

Co może optymalne dopasowanie działań do organizmu

Zapewne już wiesz, że w marcu 2003 roku rozpoczął swoje starty – wygrał kilka turniejów kulturystycznych i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów, mimo, że zaliczał się już do weteranów II grupy! (miał już skończone 52 lata) Podstawą tego sukcesu, poza treningiem, była dieta którą zastosował.

Posłuchaj jakie ma znaczenie odpowiednie odżywianie w kulturystyce

Proponowany przez nas Kurs “Dieta zgodna z grupą krwi dla kulturystów” to właściwie kompletne działania a więc:

 • odżywianie
 • suplementacja i
 • intensywność treningu
 • dostosowane do jej zaleceń.

Wybierasz albo ty (świadomie) albo inni za ciebie

Wiem, że pewnie do tej pory starałeś się odżywiać najlepiej jak potrafiłeś. Być może wypróbowałeś nie jedną dietę. Być może jesteś już sfrustrowany angażowaniem się w coraz to nowe eksperymenty. A być może stosujesz się do kilku prostych zasad jak zachowanie systematyczności w posiłkach, spożywanie wysokiej jakości produktów a mimo to czujesz, że jeszcze czegoś brakuje by dostarczone pożywienie rzeczywiście podnosiło energię i zaspokajało potrzeby twojego ciała…

To nie twoja wina, że nie osiągnąłeś sukcesu bo cały świat od ok 100 lat pędzi w stronę wyznaczaną przez wielkie firmy, mające na celu własne wielomiliardowe interesy.

Czy chcesz by nadal jedną z najważniejszych czynności w twoim życiu kierował pośpiech czy brak sprawdzonej, praktycznej wiedzy a twoje zdrowie było trybikiem w wielkiej machinie cudzych interesów?

Jak myślisz, czy korporacjom zależy na tym byś wydawał mało pieniędzy na leki?

Teraz możesz wybrać narzędzie, które ma moc wesprzeć twoje mięśnie i twoje zdrowie. Systematyczne i dokładne jego zastosowanie da ci wiatr w żagle i porwie w stronę wymarzonej sylwetki. Jestem o tym w 100% przekonany.

Kładziemy teraz przed tobą kurs porządkujący wiedzę o diecie zgodnej z grupą krwi. Obejmuje on odżywianie, suplementację i wskazówki treningowe byś mógł optymalnie współpracować ze swoim organizmem.

Nie udawaj Supermana a uznaj, że grupę krwi masz, jaką masz i zamiast wystawiać się na ryzyko, zacznij wykorzystywać to co dostałeś od natury. Zamów kurs

Co znajdziesz w naszym kursie:

 • Pliki pdf zawierające
 • tabele z produktami podzielone wg ich przydatności dla poszczególnych ludzi (zgodnie z posiadaną przez nich grupą krwi)
 • wskazania suplementacyjne dla trenujących kulturystykę
 • zalecenia dla treningu kulturystycznego i innych form aktywności fizycznej
 • nagranie wideo “Podstawy diety zgodnej z grupą krwi” – film w formacie MP4 (13 minut) do ściągnięcia na dysk (plik do pobrania)
 • nagranie audio “Praktyczne uwagi o diecie zgodnej z grupą krwi” w formacie MP3 do ściągnięcia na dysk (plik do pobrania)

WYBIERZ WARIANT DLA SIEBIE

 

9 odpowiedzi do Dieta zgodna z grupą krwi dla kulturystów

 1. Adam Biegański 12 września 2014 w 13:38 #

  W sprawie diety zależnej od grupy krwi świat naukowy jest niestety podzielony. Przeprowadzane liczne eksperymenty nie potwierdzają do końca słuszności tej metody odżywiania. Od siebie dodam, że wielu ludzi wcale nie bierze pod uwagę czynników genetycznych. Tak naprawdę o długości i jakości naszego życia decyduje w głównej mierze nasz genom. I tu liczne przykłady osób, które nie dbają o stan swojego zdrowia: palą, piją alkohol, stosują używki i dożywają późnego wieku bez poważnych chorób, natomiast osoba prowadząca bardzo zdrowy tryb życia umiera jak mój znajomy w wieku 45 lat na raka trzustki. To przykład na różnice w genomach ludzkich. Niedawno wpadła mi w ręce książka prof.Michała Tombaka “Droga do zdrowia”. Po przeczytaniu fragmentu odnośnie naukowej symulacji, że nerki ludzkie mogą funkcjonować 1200 lat (!!!) odłożyłem tą niepoważną pozycję uznając ją za czyste brednie. Mój inny śp. znajomy nie pijący alkoholu, nie paląc, zdrowo odżywiając się i uprawiając sport nagle musiał być dializowany. Z dnia na dzień nerki odmówiły mu nie wiedzieć czemu posłuszeństwa. Podejrzewam, że miał “spaskudzony” fragment genomu odpowiadający za choć słabą, ale pewną zdolność regeneracji naszych filtrów krwi. Genetyka jest nieubłagana. Z poradami Pana Tombaka czy stosując dietę zgodną z grupą krwi będziemy żyć może jeden dzień dłużej, albo dzień krócej, bo o wszystkim i tak decyduje genom. Nie wszyscy ludzie jednakowo zareagują na daną dietę czy wdrożenie pewnych porad prozdrowotnych-znów mamy do czynienia z bezwzględną determinacją genomu. Niektórzy naukowcy dowodzą, że tylko ochrona genomu przed czynnikami zewnętrznymi-głównie wirusami, bakteriami i drobnoustrojami chorobotwórczymi może zaprocentować względną długowiecznością, zdrowiem i dobrym samopoczuciem. W latach 30-stych ub. wieku dowodził tego Dr Royal Raymond Rife (twórca metody zwalczającej całkowicie wszelkie nowotwory !), a współcześnie Dr Hulda Clark (twórczyni zappera ) i Dr Robert Beck (twórca metody całkowicie zwalczającej wirusa HIV !). Odkrycia tych naukowców zostały zignorowane dla “dobra” światowego kartelu farmaceutycznego. Reasumując uważam, że cały sęk kryje się w genetyce, choć dzisiaj potrafimy opisać 99 procent ludzkiego genomu, to nadal nie poznaliśmy oceanu skomplikowanych zależności dotyczących kodowania białek. Wszelkie więc cudowne metody na dobre zdrowie i długowieczność są strzelaniem po ciemku do tarczy, która może kiedyś rozświetli się wraz z rozwojem wiedzy na temat uwarunkowań genetycznych.

 2. trenerok 24 października 2014 w 17:44 #

  Witam Pana , majoa grupa krwi to 0 , czy spożywanie białka serwatkowego (izolatu) nie jest wskazane ? w takim razie jakie białko Pan poleca ?

  • Leszek Kaiser 24 października 2014 w 20:55 #

   Polecam białko z albuminy jaja.

 3. marcin 28 października 2014 w 16:03 #

  Witam Panów mam pytanie . Moja grupa krwi to zero , odkąd zacząłem trzymać dietę czyli jakieś 1,5 roku temu praktycznie cały czas mam wzdęcia , nigdy wcześniej nie trzymałem diety nie miałem problemów gastrycznych , żołądkowych , trzymam założenia co do mojej grupy krwi , warzywa staram się jeść cały czas , czym to może byś spowodowane ? białka staram się jeść około 2 do 2,8g węgli dużo nie jadam tłuszcze staram się jadać osobno , już sam nie wiem co robić Panowie

  • Leszek Kaiser 29 października 2014 w 09:30 #

   Może niewłaściwe odżywki i inne suplementy? Może też przyczyną wzdęć jest nadmierna podaż produktów roślinnych w diecie? Tłuszczy nie powinno się spożywać osobno. Likopen z pomidorów wchłania się znacznie lepiej W OBECNOŚCI TŁUSZCZÓW. Np: sałatka pomidorowo – brokułowa z oliwą z oliwek lub z olejem lnianym.
   Warto przyjrzeć się jeszcze kompozycji posiłków, pewne mogą się kłócić i zaburzać trawienie.
   Inna sprawa – może warto zastosować też dietę rozdzielną, czyli spożywać produkty białkowe i produkty skrobiowe w oddzielnych posiłkach.
   Nie ma innego sposobu jak eksperymenty i obserwacja, gdyż jednak różnimy się bardzo, także stanem aktualnego zdrowia.

 4. damian 26 stycznia 2015 w 12:40 #

  Dzień dobry
  Pozwoliłem sobie do Państwa napisać ponieważ trafiłem na film umieszczony w Youtube Pana Ryszarda Rećko mówiący o diecie zgodnej z grupą krwi. W sieci jest dużo rozpisek w tym zakresie natomiast ja mam Nietypową grupę krwi jak dla mężczyzny a mianowicie B Rh-, mając na uwadze, iż w naszej społeczności tą grupą charakteryzuje się tylko 2 % osób. Chciałem uzyskać wiedzę, którą może Państwo posiadają z uwagi na wieloletnie doświadczenie co jeść przy tej właśnie grupie mając na uwadze, że od czerwca 2014 r złapałem super bakcyla w zakresie kulturystyki i chcę rozwinąć swoją sylwetkę do poziomu fitness sylwetkowego. W tej chwili mam 27 lat 182 cm wzrostu, 115 cm w klatce, 90 cm w pasie, 38 cm w ramieniu, oceniłbym swoją budowę jako mezomorficzną. Proszę o odpowiedź za którą z góry dziękuję

  • Leszek Kaiser 26 stycznia 2015 w 13:53 #

   Panie Damianie, opracowaliśmy kurs o diecie zgodnej z grupą krwi specjalnie dla trenujących kulturystykę.
   http://www.trenerok.pl/produkt/dieta-zgodna-z-grupa-krwi/
   Materiały te zawierają poza wskazaniami dietetycznymi także zalecenia suplementacyjne.

   • damian 26 stycznia 2015 w 14:24 #

    oczywiście ja to znalazłem jednakże chodzi mi o to czy te zalecenia przyjęte ogólnie dla grupy krwi B będą równie skuteczne dla grupy krwi B Rh minus. Pytanie to nasunęło mi się w wyniku danych statystycznych obejmujących nasz obszar a wskazujących, iż 15% populacji posiada grupę krwi B Rh plus natomiast moją krew czyli B Rh minus już tylko 2 % . dlatego też odważyłem się zadać pytanie o doświadczenia w tym zakresie czy to co ogólnie jet przyjęte dla B + będzie w tym samym wymiarze zgodne z B – . Proszę o taką odpowiedź

 5. Adam Biegański 26 stycznia 2015 w 16:25 #

  Nawiązując do mojego starego komentarza dalej twierdze, że dieta zależna od grupy krwi nie ma absolutnie potwierdzenia w badaniach naukowych. Jest za to mnóstwo wskazań naukowych popartych eksperymentami naukowymi jak choćby dieta bezglutenowa Dra Davisa opisana w książce “Dieta bez pszenicy”. Chodzi o tzw. “pszenne brzuchy”. Ten znakomity amerykański kardiolog doszedł do ciekawych wniosków badając nawyki żywieniowe swojego otyłego społeczeństwa. Inna generalna zasada mająca związek ze sprawnością metabolizmu, to przebadana gruntownie kwestia wpływu patogenów na jakość naszego życia. Dla przykładu takie żyjątko jak Przywra jelitowa może tak namieszać w naszym metabolizmie, że nie pomoże żadna dieta tylko jej wyeliminowanie z organizmu. Niestety w wielu z nas Przywra spokojnie sobie egzystuje, a my nawet nic nie wiemy. Skarżymy się tylko od czasu do czasu na jakieś przemijające bóle, świąd skóry, a nawet na DIETĘ, ŻE NIESKUTECZNA, BO NIE OSIĄGAMY ZAŁOŻONYCH REZULTATÓW. O zwalczaniu naszych patogenów pisałem już w starym komentarzu odnośnie ochrony naszego największego skarbu przekazanego nam przez rodziców-czystego genomu. Metoda biorezonansu, zapping (różnorakie zappery), picie srebra koloidalnego 5-10 ppm, generator Crana, no i maszyna plazmowa Dra Rifa (a raczej urządzenia nawiązujące w części do jej idei, do końca nie rozszyfrowanej). Od odkrycia Dra Rifa z lat 30-stych ub. wieku wszystko się zaczęło…
  Tak więc na wszystko musimy spoglądać dużo szerzej, bo dieta cud istnieje tylko w reklamach i naiwnych poradnikach. Natura nie wymyśliła diet, wymyślił je człowiek.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl