Górne

Urazy w kulturystyce

Nie lekceważ urazów

Kiedy poczujemy ból w czasie lub po treningu to nie musi oznaczać urazu. To wiedzą wszyscy, którzy trenują już na siłowni. Niemniej istnieje ból, który jest sygnałem, że dzieje się coś niedobrego. Oczywiście zwykła ociężałość i bolesność mięśni, zwłaszcza odczuwana po przerwach w treningu lub po zmianie ćwiczeń, jest zwykłym stanem po-treningowym i jest naturalną reakcją organizmu. Taki ból przechodzi dość szybko bo po 2-3 dniach.

Nasilający się ból

Kiedy ból nie przemija a w czasie treningu nasila się to jest to sygnał, że dzieje się coś niedobrego i powinno dokonać się zmian w treningu a nie kontunuować go na siłę. Myślę jednak o bólu dość dolegliwym i trwającym dłużej a nie ledwo odczuwalnym, z którym organizm może sobie poradzić w ciągu kilku najbliższych dni. Nie powinniśmy lekceważyć sytuacji kiedy ból się nasila. Kiedy kontunuujemy dalej trening, bo w końcu jest to sport dla ludzi twardych, gotowych akceptować bół (i w czasie treningu i po nim), to możemy doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń a w efekcie kontuzji, które uniemożliwiają kontunuowanie treningów rozwijających.

Jakie mogą być urazy w kulturystyce, które zagrażają naszym planom o tym jest film. Dowiesz się także jakie są najczęśtsze przyczyny urazów. Weź sobie to do serca a zwiększysz swoje bezpieczeństwo wielokrotnie.

 

JAK LECZYĆ URAZY SAMODZIELNIE

 , , , , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl