Górne

Uginanie przedramion ze sztangą trzymaną podchwytem stojąc

Podstawowe ćwiczenie na bicepsy

Nasze uwagi:

  • Najlepiej użyć prostego gryfu – można wykonać to ćwiczenie większym ciężarem i bardziej efektywnie, masz możliwość zmieniania szerokości uchwytu
  • Możesz użyć też gryf łamany – uzyskasz inny kąt ustawienia nadgarstków i zaangażujesz inne włókna mięśniowe
  • Dbamy o stabilizację sylwetki – spinamy brzuch, grzbiet, pośladki
  • Ruchy oszukane tylko dla zaawansowanych

 

treść filmu

Jan Łuka: Podstawowym ćwiczeniem, SZCZEGÓLNIE DLA POCZĄTKUJĄCYCH, na bicepsy jest ćwiczenie ze sztangą prostą trzymaną podchwytem. Wskazana i prawidłowa szerokość uchwytu – dłonie na szerokość barków, daje to najlepsze efekty. Bardzo ważne jest to, by trzymać nadgarstki lekko uniesione w górę, a nie odchylone do tyłu. Unosimy sztangę przed sobą wolno, a opuszczamy jeszcze wolniej. Istotne jest, by angażować jak najbardziej bicepsy, a nie robić wymachy. Przy okazji ćwiczą również przedramiona ze względu na podchwyt. Uwaga! Bardzo istotna jest stabilna postawa, napięty grzbiet, pośladki i mięśnie brzucha i ćwiczymy tylko samymi bicepsami.

ZAAWANSOWANI chcący ćwiczyć już z większymi ciężarami mogą wykonywać ćwiczenie z lekkim cheatingiem, czyli lekko zarzucając grzbietem przy podnoszeniu sztangi w górę i wolno opuszczając. Taki sposób wykonywania ćwiczenia jest bezpieczny. NIE POLECANE jest ćwiczenie z cheatingiem dla początkujących, ponieważ najpierw trzeba wzmocnić gorset mięśniowy, czyli wspomniane wyżej mięśnie grzbietu, pośladków i brzucha. Przy słabych mięśniach, ćwiczenie z cheatingiem może nie być bezpieczne.

 , , , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl