Górne

Walka na ręce

Parę uwag mistrza armwrestlingu o mocowaniu na ręce

 

Treść filmu

Andrzej Głąbała prezentuje technikę walki na ręce na tzw. “hak” oraz na tzw. “górę”

Ulubiona technika – na hak – polega na objęciu kciuka przeciwnika nieco poniżej samego stawu w odróżnieniu od techniki “na górę”, kiedy to obejmujemy kciuk przeciwnika wyżej na tzw.”zamek”. (przykrywamy własny kciuk palcem wskazującym).

UWAGA! W obu technikach nadgarstek pozostaje prosty podczas przyjmowania postawy, palce przylegają dokładnie do dłoni przeciwnika.

Przy technice na górę, przyciągamy do siebie rękę przeciwnika i skręcamy nadgarstek, pozbawiając rywala możliwości ruchu i obrony. W tej technice bardzo ważne jest silne przedramię i nadgarstek. W przypadku, gdy wiemy, że mamy mocne te części, możemy wyjść z nawet bardzo trudnej pozycji i wygrać walkę.

Przy technice w hak, palce obejmujące kciuk przeciwnika zamykają się tuż poniżej własnego kciuka.

Palce biorą tu istotny udział i ważna jest ich siła. Pomagają one w wygięciu nadgarstka przeciwnika. Ruch, cała operacja przegięcia przeciwnika – są znacznie krótsze niż w technice na górę. Mistrz poleca – ćwiczmy palce – są bardzo pomocne. Nawet, gdy po prostu niesiemy siatki z zakupami – ćwiczmy palce.

 , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Kulturysta

6 Sprawdzonych Sposobów Na Poprawę Sylwetki w 60 Minut

Pobierz teraz poradnik gratis!

Dowiesz się…

  • Jakie są metody treningowe i do jakiego celu je stosować?
  • Jak ważne są odpowiednie zmiany ilości powtórzeń?
  • Jak ustrzec się nieprzewidzianych urazów?


Imię:
*
Email:
*
(Antyspam) Wpisz cyfrę dwa:
 

Więcej w armwrestling, mocowanie na ręce
Podstawy treningu armwrestlera (2)

Silna ręka Kontynuujemy trening przedramion według zaleceń mistrza armwrestlingu Andrzeja Głąbały https://www.youtube.com/watch?v=1lkXzSM3LGw   Zobacz część pierwszą Treść filmu Andrzej Głąbała...

Zamknij