Górne

Najbardziej uniwersalny sprzęt – sztangielki

rysiek-odpowiadaCzy jest lepszy sprzęt treningowy od sztangi?

To zależy jakie przyjmiemy kryterium. Jeśli chodzi o możliwości wymyślania różnych wariantów ćwiczeń to sztangielki są bezkonkurencyjne. Mają bardzo wiele zalet – omawia je w nagraniu audio Ryszard Rećko. Pewne kwestie porusza trochę “z przymrużeniem oka” więc słuchaj uważnie. Zalety sztangielek są tak duże, że nie wyobrażam sobie treningu na sylwetkę bez ich udziału.

W każdej, nawet najmniejszej siłowni, powinno co najmniej być kilka par sztangielek, wtedy jest wygodnie trenować. Kiedy trenujemy to w czasie serii rozgrzewkowych powinno się zwiększać obciążenie, zaczynając od bardzo małego. Kiedy mamy kilka par sztangielek to łatwiej przechodzić z serii do serii. Nie potrzeba zmieniać wielkości obciążenia. Jeśli masz tylko jedną parę to potrzebne są łatwe do ściągania i nakładania zaciski by zmiana wielkości ciężaru następowała szybko i by przerwy między seriami nie zakłócały  rytmu treningu.

Pamiętaj, że kontrolując czas między seriami mamy wpływ na reakcje swoich mięśni. Kiedy trenujemy na masę, to przerwy między seriami rozgrzewkowymi mogą być 1-2 minut a między seriami głównymi (tymi na maksa) 2-3 minut. Kiedy pracujemy nad rzeźbą mięśni przerwy skracamy do minimum (poniżej 1 minuty) a nawet przechodzimy z jednego ćwiczenia do kolejnego bez przerwy wykonując tzw. serie łączone.

Skomentuj artykuł i napisz jakie miejsce w twoim treningu zajmują sztangielki

Zobacz ofertę kursu “Trening ze sztangielkami w domu”

 

 , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Kulturysta

6 Sprawdzonych Sposobów Na Poprawę Sylwetki w 60 Minut

Pobierz teraz poradnik gratis!

Dowiesz się…

  • Jakie są metody treningowe i do jakiego celu je stosować?
  • Jak ważne są odpowiednie zmiany ilości powtórzeń?
  • Jak ustrzec się nieprzewidzianych urazów?


Imię:
*
Email:
*
(Antyspam) Wpisz cyfrę dwa:
 

Więcej w ćwiczenia z hantlami w domu, sztangielki najbardziej uniwersalne na siłowni
Jaki trening na biceps i triceps jest najskuteczniejszy

Z tego artykułu dowiesz się: Jakie są najlepsze ćwiczenia na masę bicepsów i tricepsów Jakie zestawienia grup mięśniowych są najlepsze,...

Zamknij