Górne

Skłony tułowia na ławce skośnej

Jak rozwinąć mięśnie proste brzucha super jakości

Możemy mieć mięśnie proste brzucha nie przysłonięte warstwą tłuszczową i nie robić wrażenia na innych. Kiedy tak się dzieje? Kiedy są one płaskie i nie mają wypukłego kształtu. By mieć przysłowiowy kaloryfer, trzeba wytrenować ich masę.

Bardzo efektywnym ćwiczeniem na masę mięśni prostych brzucha są skłony tułowia na ławce skośnej głową w dół. Możemy w tym ćwiczeniu stosować dodatkowe obciążenie trzymane na karku, wtedy rośnie intensywność ćwiczenia i łatwiej uzyskać oczekiwane efekty.

Nasze uwagi:

 • Ławka musi być stabilna a nasze ułożenie niezachwiane
 • W czasie opuszczania się w tył trzymamy tułów lekko zgięty do przodu i nigdy nie odginamy się do tyłu ani nie kładziemy głowy na ławce. Jest to niezwykle ważne jeśli chcemy ustrzec się kontuzji grzbietu.
 • W tylnej pozycji trzymamy też spięte mięśnie brzucha, nie wolno ich rozluźniać w trakcie wykonywania ćwiczenia.
 • Głowa jest lekko przyciągnięta do tułowia i nie odchyla się do tyłu. W czasie ruchu w górę nie naciskamy na czubek głowy by nie nadwyrężyc odcinka szyjnego kręgosłupa
Trzeba zawsze pamiętać, że skłony tułowia na ławce skośnej jest bardzo efektywnym ćwiczeniem ale źle wykonywane może być groźne dla naszego kręgosłupa. Możesz zastosować równie skuteczne ale w pełni bezpieczne spięcia mięśni brzucha

 , ,

2 odpowiedzi do Skłony tułowia na ławce skośnej

 1. Marcin Kos 21 lipca 2015 w 21:07 #

  Samemu też chcę zacząć ćwiczyć tylko nie wiem jeszcze jakie sprzęty kupić do domu. Atlas za dużo zajmuje miejsca, mam pytanie czy wystarczy sama ławka treningowa z dodatkami na przykład taka http://www.open-youweb.com/lawka-do-brzuszkow-olympics-sport-opinia/ czy lepiej kupić coś lepszego ?

  • Leszek Kaiser 21 lipca 2015 w 21:51 #

   Odradzam taką ławkę. Najlepiej kupić w pierwszej kolejności sztangielki (o wadze po ok. 20-25 kg), potem sztangę i ławkę z możliwością regulacji na skos.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl