Górne

O Ryszardzie

• rysiekWielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów, trójboju siłowym, wyciskaniu sztangi leżąc i kulturystyce. Zdobył około 40 medali.

• Trener podnoszenia ciężarów, sportów siłowych i kulturystyki. Pracą trenerską zajmuje się od 1976 roku. W tym czasie jego podopieczni i wychowankowie zdobyli około 180 medali w podnoszeniu ciężarów, trójboju siłowym, kulturystyce i wyciskaniu sztangi leżąc w różnych kategoriach wagowych i wiekowych,

• Sędzia międzynarodowy podnoszenia ciężarów i trójboju siłowego

• Specjalista od diety i suplementacji w sporcie

Uprawiał w przeszłości gimnastykę sportową i judo.

Zainteresowania poza sportowe: astronomia i kosmologia, religioznawstwo, muzyka (sam gra na gitarze i perkusji – przed laty był gitarzystą zespołu big beatowego “Kolorowi”), teatr, dobre kino (przeciwnik telewizji), dobra książka.

Rzadko się zdarza by jeden człowiek zdobywał trofea w kilku różnych dyscyplinach. Ryszard zaczynał swoje starty w podnoszeniu ciężarów z powodzeniem startując w I ligowych drużynach sztangistów reprezentując RKS Stoczniowiec Gdańsk i WKS Flota Gdynia. W podnoszeniu ciężarów osiągnął klasę mistrzowską.

Przygodę z trójbojem siłowym i wyciskaniem sztangi w leżeniu rozpoczął po zachęcie Janka Łuki, którego zresztą poczynania obserwował w gdyńskim klubie Marynarki Wojennej RP “Flota”, gdzie Janek był trenerem sekcji trójboistów a Ryszard pracował wtedy na stanowisku głównego trenera i kierownika Sekcji Podnoszenia Ciężarów i Sportów Siłowych.

To właśnie w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc Ryszard zdobył najwięcej tytułów, między innymi tytuł mistrza świata weteranów.

W 2003 roku, po kilkumiesięcznym specjalistycznym przygotowaniu, wystartował w zawodach kulturystycznych, i ku ogólnemu zaskoczeniu wielu znanych zawodników i znawców tej dyscypliny, wygrał w tamtym roku 7 imprez. Na kilku z nich pokonał wielu znanych, nie tylko w Polsce, zawodników.

Ryszard Rećko w 2003 r

Ryszard Rećko 2003

Ryszard Rećko w 2003 roku

rychu-2

Tymi startami udowodnił nie tylko sobie, że jego wiedza na temat kulturystyki, dietetyki i suplementacji pozwala nawet mężczyźnie w wieku 52 lat osiągać nie tylko wysoki poziom sprawności i siły ale także konkurować i wygrywać z 20 i 30-latkami w tak wymagającej dyscyplinie jaką jest dzisiaj kulturystyka.

Ryszard nadal trenuje, prowadzi poradnictwo i jest autorem materiałów edukacyjnych na stronie www.trenerOK.pl. Zajmuje się także doradzaniem i prowadzeniem indywidualnym zarówno osób uprawiających sport wyczynowo jak i pragnących zachować lub odzyskać zdrowie, siłę, sprawność fizyczną, wysportowaną sylwetkę, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i uzyskać dobre samopoczucie.

Tel. do kontaktu: 606 363 001

email: sztangista@op.pl