Górne

Motywacja do treningu na siłowni

Uzależnienie, świrowanie czy tylko chęć szczera?

motywacja-2016Motywacja nie jedno ma imię. Na początku jest inna, bardziej jak zakochanie, później bardziej dojrzała jak to jest w udanym, wieloletnim małżeństwie. Kiedy opiera się na emocjach, determinacji i misternym planie to przybliża niechybnie do wytyczonych celów.

Przykład działania z dojrzałą motywacją przedstawiam na filmie poniżej tych wywodów. Jeśli masz jakikolwiek z nią problem to koniecznie go obejrzyj.

Dojrzała motywacja do treningu na siłowni prowadzi do:

 • lepszej sylwetki,
 • większej sprawności,
 • lepszego zdrowia,
 • większej pewności siebie,
 • mocnego charakteru i
 • sukcesów w innych dziedzinach życia.

A co na to encyklopedia?

Zacytuję za Wikipedią

„Motywacja – stan gotowości istoty rozumnej do podjęcia określonego działania, to wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych”

Brzmi to dość skomplikowanie ale chcę zwrócić uwagę na kilka elementów tej definicji.

 1. Stan gotowości – to pilnowanie tego by nic nie przeszkodziło w realizacji zamierzonych i podjętych zobowiązań. Wojsko w stanie gotowości nie może spać lub być po imprezie – czas do reakcji, na głos dowództwa, musi być krótki – jak w założeniach działań wojskowych. Chłopak pragnący dziewczyny ma namacalny dowód swojej gotowości.
 2. Istoty rozumnej – zatem motywacja nie dotyczy maszyny czy rzeczy. Czy człowiek może być bezrozumny? Czasami tak się zachowuje. Zatem jeśli ktoś podjął zobowiązanie do treningu to powinien używać rozumu by dowiedzieć się jak realizować postawione zadanie. Zaraz, zaraz – tutaj mi coś zgrzyta w trybach. Jakie zobowiązanie podjął nasz bohater? Czy chce trenować czy chce lepiej wyglądać, czy chce tylko podrywać jakieś laski na siłowni? A może chce tylko towarzyszyć koledze pakerowi, który mu imponuje? Zatem istota rozumna zna sens swoich działań. Zwykle nazywa się to celem.
 3. Podjęcie określonego działania – trzeba wiedzieć co robić, czyli w przypadku wizyt na siłowni jak wygląda trening, który przynosi określone rezultaty.
 4. Wzbudzony potrzebą stan emocjonalny i fizjologiczny – woow… To pokazuje, że motywacja jest związana z emocjami i nawet odczuwa się ją w ciele. Pokazuje to, że motywacja dotyka wielu aspektów naszej istoty. Podobnie jak zakochanie wywołuje pewne odczuwalne fizycznie stany organizmu (rumieńce, ciarki, drżenie, kluchę w gardle, ogólne pobudzenie).

Poniżej praktyczny przykład jak działa dojrzała motywacja do treningów na siłowni i jak to się sprawdza przez 47 lat

 
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Kulturysta

6 Sprawdzonych Sposobów Na Poprawę Sylwetki w 60 Minut

Pobierz teraz poradnik gratis!

Dowiesz się…

 • Jakie są metody treningowe i do jakiego celu je stosować?
 • Jak ważne są odpowiednie zmiany ilości powtórzeń?
 • Jak ustrzec się nieprzewidzianych urazów?


Imię:
*
Email:
*
(Antyspam) Wpisz cyfrę dwa: