Górne

Jak wspomóc organizm

Czy potrzebujesz suplementów?zywnosc-zdrowa

Czy jesteś w stanie zapewnić swojemu organizmowi idealnie zbilansowaną dietę przez pełny rok, przez wiele lat?

Musiałbyś dostarczyć pokarmy jakie jadają na co dzień najdłużej i najzdrowiej żyjące na świecie nacje a to jest nierealna mrzonka. Wiele potraw jest bowiem drogich albo sezonowo niedostępnych a wielu byś po prostu nie polubił.

Dlatego właśnie rady, by wszystkie składniki odżywcze bilansować w naturalnym, nieprzetworzonym pożywieniu, wspaniałe, ale w życiu mało przydatne.

Nie trzeba przecież lubić tłustych ryb, by zapewnić ustrojowi stałe dostawy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Są w kapsułkach.

Nie trzeba lubić surowych, dla wielu nieprzyjemnych w smaku: marchewki, pietruszki, selera, buraka, cytryny, czosnku, i wielu innych owoców czy warzyw by dostarczyć odpowiednią ilość witamin, minerałów, błonnika.
Tak jest z wieloma innymi potrawami. 

  • Czy możliwe jest zjadać chętnie i systematycznie wszystko co zdrowe i skutecznie jednocześnie unikać pokarmów toksycznych?
  • Czy można jeść przez większość życia tyle łososia co Norweg czy Kanadyjczyk? Oliwy z oliwek i owoców morza co mieszkaniec okolic Morza Śródziemnego? Alg morskich i skorupiaków tyle co Japończyk?

Absolutnie nie jest to mozliwe – i dlatego należy spożywać suplementy diety.

Co mówią fakty

Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości, niechaj przyjrzy się najlepiej udokumentowanym, bo najdłużej trwającym doświadczeniom na tym polu w USA.

Amerykanie osiągnęli jako społeczeństwo maksymalną średnią długość życia, na jaką może mieć wpływ obecny poziom medycyny. Umieralność niemowląt należy do najniższych na świecie, zmniejszyli skutecznymi kampaniami liczbę palaczy tytoniu, mają rozwiniętą transplantologię. Okazuje się jednak, że mieszkańcy USA zasadniczo nie zmieniają zwyczajów żywieniowych a przynajmniej w kierunku polepszającym zdrowie. Amerykanie nie uprawiają masowo sportów (jak, np. Skandynawowie) a ich struktura spożycia wskazuje natrendy niezmiennie niezdrowe, czego zresztą dowodzi fakt, że ich społeczeństwo nieustannie tyje.

Jakim cudem naród leniwych grubasów, objadających się fast-foodami żyje coraz dłużej, mając przy tym coraz lepszą morfologię, poziom cholesterolu, EKG i wiele innych wskaźników zdrowia, (dane te są bezsporne bo weryfikowalne przez najsurowszych cenzorów bo towarzystwa ubezpieczeń na życie)?

Co właściwie sprawia, że Amerykanie i Kanadyjczycy są coraz odporniejsi na infekcje, mają zdrowsze serca, wątroby, nerki i stawy?

Odpowiedź jest łatwa. Otóz mieszkańcy USA i Kanady mają doskonałą służbę zdrowia ale także od ponad 20 lat uzupełniają codzienne posiłki suplementami diety w postaci kapsułek, wyciągów, probiotyków. W 1987 roku czyniło to 17 %, a w 2005 roku 48 % dorosłych respondentów – w tym aż 34 % systematycznie!

Profilaktyka czy leczenie

Wniosek z tego – Amerykanie mają rację. Trudno kwestionować wnioski naukowe oparte o dane z największego rynku i z największej bazy respondentów na świecie. Suplementacja nie podlega zresztą dyskusji w kręgach ludzi świadomych jej zalet i możliwości.

Pozostaje jeszcze jeden aspekt. Ceny. Czy suplementy diety są drogie? Owszem, można tak na to spojrzeć. Różnie to bywa i rzeczywiście można trafić na suplementy nie warte żądanej zapłaty. Rozwijający się rynek jednak szybko eliminuje te produkty, które są niskiej jakości i wartości.

Dywagacje na temat cen suplementów przestają mieć sens gdy weźmiemy pod uwagę ceny alkoholów, papierosów czy innych używek. Na suplementację stać niemal każdego, jest to kwestia priorytetów i indywidualnych wyborów. Kto żałuje dzisiaj swoich pieniędzy na suplementy, jutro wyda swoje pieniądze na leki czy operacje. Profilaktyka zawsze była tańsza i przyjemniejsza niż leczenie.

Dlaczego kolagen?

Najważniejszym białkiem organizmu człowieka jest kolagen. Stanowi 1/3 wszystkich białek: w gałce ocznej blisko 90%, w skórze blisko 70% masy białek. W organizmie odbywa się ciągła jego wymiana. Kolagen powstawać może tylko w procesach anabolicznych organizmu. Zadowalająca produkcja trwa średnio przez 25 pierwszych lat życia człowieka, potem już tylko spada i zaczyna się coraz szybszy proces starzenia się. Objawy znamy wszyscy choćby z obserwacji.

Zatrzymać biologiczną młodość

Są dzisiaj metody pozwalające określić tzw. biologiczny wiek człowieka. Istnieje wzorzec dopasowany do wieku i na podstawie porównania parametrów organizmu można taki wiek określić. I tu jest dobra wiadomość. W przeciwieństwie do wieku metrykalnego ten wskaźnik można poprawić a wiek biologiczny zmniejszyć. Jedną z najskuteczniejszych metod jest odpowiednia suplementacja.

Kolagen naturalny – jedynym na świecie produktem handlowym, który zasługuje dzisiaj na taką nazwę, jest kolagen dystrybuowany przez firmę Colway. Występuje on w 2 postaciach – żelu i kapsułek.

Dlaczego w serwisie dla kulturystów o kolagenie

Bo ma wielkie zalety dla sportowców. Preparat o nazwie Colvita

  • Zawiera aktywnie biologicznie aminokwasy, to oznacza, że ich przyswajalność jest na niespotykanym poziomie 99% a ich działanie wspiera konwersję innych aminokwasów z żywności. Z badań prof. Batieczko wynika, że 4 kapsułki preparatu Colvita dostarczają aminokwasów odpowiadających wartości anabolicznej 200 gramów mięsa lub ryby a wchłanianie ich do krwi następuje w ciągu kilku minut od podania. Daje to mocne wsparcie w budowaniu masy mięśniowej
  • Jest niezastąpiony w regeneracji stawów, więzadeł i ścięgien. Przyjmowanie 2-4 kapsułek Colvity na dobę uruchamia proces odbudowy kolagenu w organizmie i przyspiesza regenerację po wysiłku. Kiedy trening kulturystyczny daje szybkie przyrosty masy mięśniowej, wtedy często wzmagają się bóle stawów, więzadeł i ścięgien, w których powstają procesy zapalne i w takiej sytuacji suplementacja kolagenem jest wielce wskazana
  • Wspomaga metabolizm a glicyna zawarta w preparacie hamuje proces degeneracji mięśni i stymuluje wydzielanie hormonu wzrostu, co sprzyja spalaniu tłuszczu 

Taka inwestycja z pewnością się zwraca

Colvita jest wg zdania profesora Batieczko, który bada ten preparat od 2006 roku, jednym z najlepszych kompleksów aminokwasowo-witaminowo-mineralnych jakie pojawiły się w ostatnich latach na świecie. Poza kolagenem zawiera ekstrakt z alg morskich oraz witaminę E. Dopiero kompleks oparty o pełny zestaw aminokwasów, jakie zawiera najważniejsze z białek kolagen i prawdziwą skarbnicę minerałów i witamin w postaci najłatwiej przyswajalnych, jaką stanowi ekstrakt morskich alg, pozwala mówić o szansach na skuteczną biokorekcję.

Obecność niektórych minerałów i witamin wpływa katalitycznie (wspomagająco) na wchłanianie i przyswajanie innych minerałów i witamin, podobnie procesy białko-twórcze. Dlatego składniki Colvity działają silnie synergicznie, co dowiodły wszechstronne analizy oraz efekty stosowania preparatu. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PREPARATACH

 , , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Kulturysta

6 Sprawdzonych Sposobów Na Poprawę Sylwetki w 60 Minut

Pobierz teraz poradnik gratis!

Dowiesz się…

  • Jakie są metody treningowe i do jakiego celu je stosować?
  • Jak ważne są odpowiednie zmiany ilości powtórzeń?
  • Jak ustrzec się nieprzewidzianych urazów?


Imię:
*
Email:
*
(Antyspam) Wpisz cyfrę dwa: