Górne

Jak często trenować na siłowni

Ilość treningów zależy od celu

To jak często powinno trenować się na siłowni jest wypadkową priorytetów i możliwości czasowych. Jeśli ktoś stawia sobie chociaż najmniejszy cel do osiągnięcia, powinien skalkulować koszty jego osiągnięcia. Oznacza to mentalne zaakceptowanie wyrzeczeń i potencjalnych trudów oraz ustalenie precyzyjnego planu prowadzącego do osiągnięcia celu.

Oczywiście na początku, kiedy trudno jest ocenić konieczne zaangażowanie, warto zasięgnąć języka u tych bardziej doświadczonych. Dostajemy sporo pytań o to, ile treningów w tygodniu wystarczy by się rozwijać. Oczywiście słowo “rozwój” ma dla każdego nieco inny wymiar. Zwykle to są pytania tak ogólnie sformułowane.

W poniższym filmie rozmawiam z trenerem Ryszardem Rećko o tym zagadnieniu. Pytania o ilość treningów, ilość ćwiczeń na daną grupę mięśniową, itp, świadczą właśnie o rozsądnej postawie prowadzącej do optymalizacji swoich działań w celu osiągnięcia celu.

Zobacz jak powinny wyglądać plany dla zaawansowanych

programy-230-230

 

2 odpowiedzi do Jak często trenować na siłowni

  1. Sebastian 15 września 2014 w 20:41 #

    Świetny materiał. Od pewnego czasu i ja chciałem Was o to zapytać. Dzięki za film.

  2. LJM BHP 22 grudnia 2014 w 18:15 #

    Częstotliwość treningu zależy też w znacznej mierze od celu; Jeśli ma to być głównie odstresowanie to i 7 razy w tygodniu nie będzie dużo pod warunkiem odpowiedniej intensywności.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl