Górne

II Mistrzostwa siłaczy w “żelaznym ciągu”

18 października odbyły się w Rumi zawody w żelaznym ciągu. Startowało 10 siłaczy z Pomorza. Większość z nich trenuje pod okiem Jana Łuki, głównego propagatora tej konkurencji w Polsce i jak dotąd niepokonanego w tej konkurencji. I tym razem “żelazny Jan” wygrał te zawody.

Mnie, jako obserwatorowi tych zawodów, było trochę żal, że nie wystąpili w nich czołowi siłacze z Polski, choćby zeszłoroczny największy rywal Jana – Mirosław Kramek.

Jan Łuka podniósł o 60 kg więcej od drugiego zawodnika, co dla mnie wcale nie świadczy o jego wybitnej formie, ale o braku zainteresowania tą konkurencją przez czołowych polskich strongmanów. Myślę, że przyczyn tej sytuacji może być dwie – brak atrakcyjnych nagród (odpowiednio hojnego sponsora zawodów) oraz obawa o porażkę z naszym “żelaznym dziadkiem”.

Oczywiście były też występy godne podziwu i wymienienia w tym miejscu. Drugie miejsce zajął 55-letni Bogdan Curzydło, który trenuje od 3 lat. W czołówce znalazł się też 66 kilogramowy siłacz Bartek Słodek, który podniósł 320 kg.

Konkurencja ta nie jest zbyt popularna, a szkoda, bo jest z pewnością bezpieczniejsza od martwego ciągu, podnosi się większe ciężary (co może być atrakcyjniejsze dla widzów) i mniejsi siłacze mają bonus w postaci znacznie krótszego ruchu do wykonania ze sztangą, co zrównuje ich szanse z olbrzymami posiadającymi większą masę.

Poniżej relacja wideo z zawodów

Najlepsi zawodnicy zawodów:

  1. Jan Łuka – 400 kg
  2. Bogdan Curzydło – 340 kg
  3. Andrzej Hebel – 330 kg

Dla poprawy motywacji polecam też krótki film o 81-letnim  dziadku. To świetny przykład, że w każdym wieku można wiele, jeśli się chce.

 
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Kulturysta

6 Sprawdzonych Sposobów Na Poprawę Sylwetki w 60 Minut

Pobierz teraz poradnik gratis!

Dowiesz się…

  • Jakie są metody treningowe i do jakiego celu je stosować?
  • Jak ważne są odpowiednie zmiany ilości powtórzeń?
  • Jak ustrzec się nieprzewidzianych urazów?


Imię:
*
Email:
*
(Antyspam) Wpisz cyfrę dwa:
 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tłuszcz trzewny

Czy zapas tłuszczu przeszkadza w budowaniu masy mięśniowej Z tego artykułu dowiesz się kiedy odchudzanie, przed podjęciem treningu na masę,...

Zamknij