Górne

Granice są w nas

Brak motywacji czy brak wizji?

Każdy z nas jest skomplikowaną istotą. Napotykamy na granice, które są dla nas nie do pokonania, mimo iż widzimy innych, dla których przebywanie poza tymi granicami to rzecz codzienna. Dlaczego tak się dzieje? Nie ma na to oczywistej i prostej odpowiedzi. Chyba tylko, że granice są w nas samych.

jan-405kg-250Kiedy zaczynamy obserwować ludzi sukcesu, to dostrzegamy wiele cech dla nich wspólnych. Na przykład każdy z nich ma jasną wizję celu jaki chce osiągnąć. Jan Łuka kiedy nie miał jeszcze 10 lat to już chciał być siłaczem, a jego cel był sprecyzowany – najlepszy na świecie. Może jako dziecku było mu łatwiej zaakceptować ten cel niż osobie dorosłej. Został 5 razy mistrzem świata w wyciskaniu sztangi leżąc, podciągnął się na drążku z największym ciężarem u pasa i ma na swoim koncie wiele jeszcze innych wyczynów, których nie dokonał nikt inny. Kiedy dorastamy zaczynamy być krytyczni, nieufni i ostrożni, czyli akceptujemy pewne ograniczenia, które wydają się wynikać z naszych genów.

Okazuje się jednak, że nasze geny nie są wcale takie wszechmocne, za jakie je zaczęliśmy uważać. To jest wymówka kiedy zwalamy wszystko na geny i przestajemy szukać rozwiązań. To takie oddanie swojego życia ślepemu losowi. I kiedy ktoś dokonuje coś wbrew powszechnej logice, to zwieszamy głowy zawstydzeni, bo okazuje się, że byliśmy zbyt mało zdeterminowani i nie wykazaliśmy się konsekwencją i wytrwałością.

Jak pokonać oczywiste ograniczenia

Czy człowiek bez nóg może biegać? Czy bez rąk możemy kogoś wspierać? Oczywiście, że tak. Ale tylko wtedy gdy poszukamy rozwiązań i wykonamy co trzeba. Nick Vujicic to człowiek, z którym z pewnością nie zamieniłbyś się na ciało, ale to… ktoś kto ma niebywale dużo siły.

Jeśli chcesz pobyć chwilę z tym fascynującym człowiekiem zobacz film z jego udziałem, niosący wiele refleksji i zmieniający postrzeganie naszego otoczenia. Granice, które są w nas przestają być takie nie do przejścia. Przestajemy się skupiać na swoim lenistwie i wygodzie, mieć pretensje do losu, rodziców, systemu, polityków czy Bóg wie kogo a zaczynamy działać i szukać rozwiązań prowadzących do wyznaczonego celu i dbamy by ten cel był zawsze przed “oczami naszej duszy”.

https://www.youtube.com/watch?v=M3Jl7uXtICA

Jeżeli twoim celem jest efektowna sylwetka to sięgnij po profesjonalny plan treningowy

 
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl