Górne

Suplementy w odchudzaniu

taliaW jednym z pierwszych artykułów wspomniałam, że aby poprawić swoją sylwetkę i skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, najlepiej zadziałać kompleksowo. Elementami tegoż kompleksu są:

  • dieta
  • ćwiczenia
  • suplementacja
  • zabiegi kosmetyczne

Dziś pragnę przybliżyć temat suplementów. Obecny rynek zalewa nas wieloma środkami pomagającymi spalić zbędną tkankę tłuszczową. Który jest najlepszy? Który zadziała najszybciej i najskuteczniej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każda z nas jest inna, u każdej organizm może inaczej reagować na dany specyfik. Dlatego przeglądając oferty dobrze jest wiedzieć jaki jest skład produktu i czego się możemy spodziewać po określonych substancjach.

L–Karnityna –to aminokwas, który transportuje kwasy tłuszczowe, pozyskane z podskórnej tkanki tłuszczowej, do tych części komórki, gdzie odbywa się produkcja energii. L-Karnityna nie działa sama z siebie, ale wyłącznie podczas wysiłku fizycznego. Jej obecność w organizmie pozwala na dłuższy trening, podczas którego spalimy więcej tkanki tłuszczowej.

CLA – sprzężony kwas linolenowy, dzięki któremu tłuszcz, zamiast się odkładać, zużywany jest do produkcji energii nawet wtedy gdy nie ćwiczymy. Chroni jednocześnie nasze mięśnie przed rozpadem. Zmniejsza ilość magazynowanego tłuszczu w tkance podskórnej.

Chrom (pikolinian chromu) – obniża łaknienie i pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, ważny w utrzymaniu właściwego poziomu tkanki tłuszczowej.

HCA – kwas hydroksycytrynowy występujący w owocach rośliny Garcinia Cambogia. Ogranicza przemianę węglowodanów w tłuszcz, zmniejsza łaknienie, obniża poziom cholesterolu.

Kofeina / Guarana – wspomaga mobilizację kwasów tłuszczowych i glikogenu podczas ćwiczeń fizycznych. Może również zwiększać siłę skurczu mięśni.

Efedryna / Pseudoefedryna – podwyższając temperaturę ciała, zwiększa tempo przemiany materii i ułatwia rozpad tłuszczu w celu wykorzystania go do produkcji energii.

W preparatach spalających tkankę tłuszczową możemy znaleźć także inne termogeniki (substancje podwyższające temperaturę ciała), np. imbir czy synefrynę zawartą w cytrusach.

POTĘGA TERMOGENIKÓW

Podczas długotrwałego treningu o niskiej i umiarkowanej intensywności, następuje rozpad cząsteczek tłuszczu zapasowego i glikogenu, przyspieszając metabolizm i powodując zwiększenie ciepłoty ciała. Kiedy dodatkowo dostarczymy do organizmu substancję termogeniczną, zwiększy się tempo rozpadu cząsteczek tłuszczu powodując efektywniejszą redukcję tkanki tłuszczowej. Dużym atutem termogeników jest fakt, że intensyfikują spalanie tłuszczu nawet w czasie, gdy nie ćwiczymy. Pod wpływem ich działania, organizm uruchamia tzw. mechanizm termogenezy drżeniowej, pobudzając włókna mięśniowe do pracy bez udziału naszej woli. To właśnie dlatego, po zastosowaniu termogeników, możemy odczuwać drżenie kończyn i lekkie dreszcze.

Współpraca substancji drogą do sukcesu

lipo-core-fa
Jak zapewne zauważyłyście, jedne substancje wspomagają lipolizę (rozpad tkanki tłuszczowej) podczas ćwiczeń fizycznych, a inne działają także w spoczynku.

Dlatego też, w celu uzyskania najlepszych efektów, wydaje się uzasadnione stosowanie jednego preparatu zawierającego szeroką gamę substancji, które wzajemnie się uzupełniają.

Nie bójmy się suplementów wspomagających nasze działania w celu uzyskania wymarzonej sylwetki. Na rynku znajdziemy bowiem wiele bezpiecznych produktów pozyskanych z naturalnych źródeł.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl