Górne

Stabilność emocjonalna

Wahania nastroju? Nasza psychika potrzebuje regeneracji!

brak energiiNie zawsze mamy tyle energii, ile byśmy chciały. Bardzo często po prostu nie chce nam się czegoś zrobić. Mamy wrażenie, że cały świat po kawałku wali nam się na głowę. Dołek? Chandra? Depresja? Wczoraj pełne sił i gotowości do działań, dziś jak balonik, z którego zeszło powietrze. Czy to normalne? Oczywiście, że tak.

Hormony i nasze ambicje

Winę można zrzucać na poziom hormonów, co oczywiście u nas kobiet nie jest bez znaczenia. Cykl miesiączkowy, ciąża, menopauza – często wywracają nasz nastrój do góry nogami.

Drugą przyczyną są nasze niespełnione ambicje. To my, kobiety dźwigamy ciężar naszych obowiązków domowych, troskę o dzieci, męża, jak najlepiej chcemy wypełniać funkcję w pracy zawodowej. Wszystko musimy sprytnie organizować, aby nasz świat funkcjonował na jak najlepszym poziomie.

Nic więc dziwnego, że czasami opadamy z sił, że mamy ochotę się schować, by nikt od nas niczego nie wymagał.

Odpoczynek ciała i ducha

Tak jak nasze mięśnie potrzebują odpowiedniej regeneracji, tak i naszej psychice musimy dać odetchnąć.

O wiele trudniej zregenerować się psychicznie niż fizycznie, ale można się tego nauczyć.

Autentyczny, głęboki odpoczynek, który pozwoli rzeczywiście zregenerować się psychicznie, nie przychodzi sam z siebie. Trzeba sprawdzić co najlepiej działa na regenerację naszej psychiki.

Wysiłek fizyczny dobry na wszystko

mózgDoskonałym lekarstwem na zmęczony umysł jest wysiłek fizyczny, w postaci ulubionej przez nas rekreacji ruchowej. Po pierwsze podwyższy poziom endorfin wywołujących dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie. Po drugie zwiększy ilość serotoniny w naszym organizmie, co korzystnie wpłynie na nasz spokojny sen, prawidłowy apetyt, potrzeby seksualne, zlikwiduje zaburzenia depresyjne. Po trzecie wpłynie pozytywnie na naszą sylwetkę, co z kolei polepszy nasz nastój do kwadratu. Bo czyż nie poprawia nam samopoczucia wiedza, że świetnie wyglądamy?

Pamiętajmy o własnych przyjemnościach

masaze1Bardzo ważne jest też sprawianie sobie przyjemności. Może być to zarówno kupienie sobie jakiegoś ciuszka, jak i nauczenie się gry na gitarze. Radość, entuzjazm możemy czerpać naprawdę z wielu dostępnych nam sfer. Bezinteresowna pomoc innym, książki, seks, muzyka, masaż, film, teatr, wycieczki po górach, malarstwo, zabawa z rodziną – to tylko niektóre dziedziny, które mogą być dla nas źródłem pozytywnych przeżyć. Nawet krótkotrwała przyjemność daje nam mnóstwo dobrej energii. Wszystko, co może nas rozśmieszyć, przenieść na chwilę jakby w inny świat – jest absolutnie bezcenne.

Nie dałaś dzisiaj rady wykonać tego co zaplanowałaś – trudno. Nie miej wyrzutów sumienia. Najwyraźniej potrzebujesz odpoczynku. Zadbaj o to, a wtedy łatwiej Ci będzie wrócić do efektywnych działań.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl