Górne

Poprawiamy wygląd ramion

Ładne ramiona

Triceps, trójgłowy ramienia, firanki, mięsień hello . To zapewne nie wszystkie określenia tylnej części ramienia, które nam kobietom po 40tce zaczynają przeszkadzać. Czy jest na nie jakiś sposób, by wyglądały lepiej? By nie wisiały jak przysłowiowe firanki gdy podniesiemy ręce na przywitanie kogoś znajomego wołając: hello!

Oczywiście, że jest. Zwiotczenie omawianych mięśni wynika ze zbyt małej pracy nimi. Nie pozostaje nam nic innego jak zmusić je do napięć, by nabrały ładnego kształtu. Poniżej przedstawiam kilka skutecznych ćwiczeń. Jeżeli właśnie teraz postanowiłyście zadbać o swój wygląd, nie wykonujcie wszystkich ćwiczeń. W początkowym etapie treningowym wybieramy 2 dowolne ćwiczenia i wykonujemy je w 2 seriach po 10 powtórzeń. Jeżeli nie macie hantelek, zastąpcie je plastikowymi butelkami z wodą (na początek wystarczy 0,5-0,75l). Ważnym elementem jest umiejętność prawidłowego napinania mięśni, które ćwiczymy. W tym przypadku, przy pełnym wyprostowaniu przedramienia zatrzymajmy na chwilę ruch i skoncentrujmy się, by poczuć maksymalne napięcie naszego tricepsa. Po opanowaniu tej sztuki czas zatrzymania możemy skrócić do minimum (ok. 1sek).

Ćwiczenie nr 1

cwiczenie-2a
PW – stojąc lub siedząc unosimy ręce nad głowę trzymając hantelkę oburącz. Pilnujemy by ramiona przylegały do głowy.
Ruch – uginamy przedramiona, sięgając dłońmi jak najniżej za głowę, nie zmieniając ułożenia ramion
cwiczenie-2b
PK – powrót do PW

Ćwiczenie nr 2

(alternatywa dla cw. 1) – gdy mamy zbyt lekkie hantelki
cwiczenie-3a
cwiczenie-3b

Ćwiczenie nr 3

PW – Opad tułowia z jednoręcznym podparciem; ręka ćwicząca zgięta w stawie łokciowym, ramię ułożone równolegle do podłogi
cwiczenie-4a
Ruch- prostujemy przedramię pilnując, by ramię nie zmieniało pozycji
cwiczenie-4b
PK – powrót do PW

Ćwiczenie nr 4

PW – ułożenie jak do damskiej pompki; pamiętajmy, by uda, biodra, tułów i głowa stanowiły jedną linię, dłonie w przód na szerokość barków, podpieramy się o podłoże na kolanach i na dłoniach
cwiczenie-5a
Ruch – uginamy ręce w ten sposób, by łokcie znalazły się powyżej pleców dbając, by ręce znajdowały się jak najbliżej tułowia w trakcie trwania całego ruchu; pamiętajmy, aby nie zmieniać linii uda -biodra -tułów; zatrzymujemy się tuż nad podłogą.
cwiczenie-5b
PK – powrót do PW

Kolejność wybranych przeze mnie ćwiczeń nie jest przypadkowa, a zależy od stopnia trudności ich wykonania. Nie wybierajmy na początek tych, które są najtrudniejsze, gdyż drogą do sukcesu jest prawidłowo wykonane ćwiczenie.

Jak często ćwiczyć mięśnie, które chcemy ujędrnić i pozbawić nadmiernej tkanki tłuszczowej? Jeden trening od drugiego powinien być przedzielony jednym dniem odpoczynku. Na początku, gdy naszym celem jest przyzwyczajenie naszych mięśni do pracy, możemy ćwiczyć wszystkie grupy mięśniowe podczas jednego treningu. Z czasem dodamy większą ilość ćwiczeń, zmieniając ilość serii i powtórzeń.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl