Ładne ramiona
Triceps, trójgłowy ramienia, firanki, mięsień hello . To zapewne nie wszystkie określenia tylnej części ramienia, które nam kobietom po 40tce zaczynają przeszkadzać. Czy jest na nie jakiś sposób, by wyglądały lepiej? By nie wisiały jak przysłowiowe firanki gdy podniesiemy ręce na przywitanie kogoś znajomego wołając: hello!
Oczywiście, że jest. Zwiotczenie omawianych mięśni wynika ze zbyt małej pracy nimi. Nie pozostaje nam nic innego jak zmusić je do napięć, by nabrały ładnego kształtu. Poniżej przedstawiam kilka skutecznych ćwiczeń. Jeżeli właśnie teraz postanowiłyście zadbać o swój wygląd, nie wykonujcie wszystkich ćwiczeń. W początkowym etapie treningowym wybieramy 2 dowolne ćwiczenia i wykonujemy je w 2 seriach po 10 powtórzeń. Jeżeli nie macie hantelek, zastąpcie je plastikowymi butelkami z wodą (na początek wystarczy 0,5-0,75l). Ważnym elementem jest umiejętność prawidłowego napinania mięśni, które ćwiczymy. W tym przypadku, przy pełnym wyprostowaniu przedramienia zatrzymajmy na chwilę ruch i skoncentrujmy się, by poczuć maksymalne napięcie naszego tricepsa. Po opanowaniu tej sztuki czas zatrzymania możemy skrócić do minimum (ok. 1sek).
Ćwiczenie nr 1


Ćwiczenie nr 2


Ćwiczenie nr 3


Ćwiczenie nr 4


Kolejność wybranych przeze mnie ćwiczeń nie jest przypadkowa, a zależy od stopnia trudności ich wykonania. Nie wybierajmy na początek tych, które są najtrudniejsze, gdyż drogą do sukcesu jest prawidłowo wykonane ćwiczenie.
Jak często ćwiczyć mięśnie, które chcemy ujędrnić i pozbawić nadmiernej tkanki tłuszczowej? Jeden trening od drugiego powinien być przedzielony jednym dniem odpoczynku. Na początku, gdy naszym celem jest przyzwyczajenie naszych mięśni do pracy, możemy ćwiczyć wszystkie grupy mięśniowe podczas jednego treningu. Z czasem dodamy większą ilość ćwiczeń, zmieniając ilość serii i powtórzeń.
Nie ma jeszcze komentarzy.