Górne

Ćwiczenie Sandowa na przedramiona

Zapomniane ćwiczenie mistrza

Janek demonstruje ciekawe ćwiczenie na przedramiona, które prawdopodobnie opracował Eugene Sandow, słynny siłacz z XIX wieku. Mimo niezbyt imponującej postury, ok. 176 cm wzrostu i 90 kg wagi, niektórzy uważali Sandowa za najsilniejszego człowieka jego czasów. Potrafił on między innymi wycisnąć atletę ważącego ok. 80 kg jedną ręką 16 razy pod rząd, a w drugiej trzymał szklankę wypełnioną wodą i nie uronił kropli. I dzisiaj ten wyczyn wydaje się nie do powtórzenia.

Sandow opracował metodę treningu opartą na wykorzystaniu sztangielek i osiągnął znakomite rezultaty. Dzisiaj wiemy, że używanie “bardziej swobodnych” ciężarów daje największe przyrosty siły, gdyż angażują w największym stopniu także układ nerwowy, powodując lepszą współpracę wszystkich układów organizmu.

 

Treść filmu

Jan Łuka prezentuje zapomniane a tak bardzo skuteczne ćwiczenie opracowane przez siłacza znanego jako Eugene Sandow już na przełomie XIX i XX wieku. Ćwiczenie na przedramiona doskonałe w swej prostocie. Daje dużą siłę i szybko rozbudowuje przedramiona.

Stajemy w swobodnym rozkroku, ręce opuszczone wzdłuż tułowia. Trzymając hantle, zginamy ręce w nadgarstkach do pełnego zgięcia, przytrzymujemy w tej pozycji, prostujemy. Jan Łuka zaleca ćwiczenie od 20 do 30 powtórzeń.

 ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl