Górne

Podciąganie nóg na ławce skośnej

Dopełnienie do skłonów na ławce

I nie tylko, bo ćwiczenie to jest świetnym uzupełnieniem popularnych skłonów na ławce skośnej. Rozwija ono szczególnie dolne partie mięśni prostych brzucha.

Ćwiczenie to możemy wykonywać na ławce ustawionej pod różnym kątem, im wyżej będzie jeden koniec ławki tym skuteczniejsze i bezpieczniejsze, dla naszego kręgosłupa, będzie to ćwiczenie. Przy zbyt płaskiej pozycji ławki, przy opuszczaniu nóg powstaje spore naprężenie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i trzeba wykonywać je ostrożnie, dość wolno ruszając nogami po wyproście. Niemniej warto włączyć je do repertuaru.

 

Treść filmu

Ryszard Rećko prezentuje – podciąganie nóg w leżeniu na ławce skośnej.

Większość z nas ma niestety mięśnie brzucha słabe i zaniedbane. Między innymi dlatego trafiamy na siłownię żeby mieć ten słynny sześciopak. Jednym z ćwiczeń, które dość intensywnie angażuje mięśnie brzucha jest ćwiczenie, które nazywamy podciąganiem kolan do klatki piersiowej leżąc tyłem na ławce skośnej. Ławka skośna jest prawdopodobnie na każdej siłowni, kładziemy się na niej plecami, chwytamy ławkę rękami uniesionymi za głową, czasem jest tam przyspawana rura, czasem po prostu trzymamy się ławki, nogi układamy w ten sposób, że łączymy stopy i kolana, lekko ugięte podciągamy do klatki piersiowej i odprowadzamy do tej samej pozycji nie odstwawiając nóg na podłogę. Muskamy tylko lekko podłogę i wykonujemy następne powtórzenie.

Wykonujemy ok. 20 powtórzeń dbając o to, by w momencie podciągnięcia był wydech, a w momencie wyprostu wdech.

 , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl