Górne

Czy tłuszcz odkłada się w tłuszcz

Co się dzieje ze spożytym tłuszczem

To właśnie bomby kaloryczne w postaci posiłku składającego się z tłuszczy i węglowodanów są głównym powodem otyłości. Są to ciastka, desery, fast foody itp. A produkty białkowe zawierające tłuszcz (mięso, jaja, sery) dają ogromną ilość energii, którą można wykorzystywać przez stosunkowo długi czas.

 

Treść filmu

Ryszard Rećko: Wrócę do diety wysokobiałkowo – wysokotłuszczowej. Nazywają to różnie: dieta ketonowa, dieta ketozowa. Nazywają to dietą optymalną. Jej głównym orędownikiem jest w Polsce dr. Kwaśniewski. Niektórzy myślą, że to chodzi o byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Nie. Chodzi o doktora Jana Kwaśniewskiego. Wydał on publikację, w której dość szczegółowo opisał zasady działanie tejże diety.

Ja to tylko krótko podsumuję: naturalne białka, które spożywamy wraz z tłuszczem odbudowują nam tkankę mięśniową, natomiast tłuszcze, które znajdują się w sposób naturalny z tymi białkami dają nam ogromną porcję energii jednocześnie produkując ciała ketonowe z tłuszczu podskórnego, który w nas się znajduje.

Co ciekawe. Wszyscy dietetycy mówią, że tłuszcz zamienia się w tłuszcz. Nieprawda. To nie tłuszcz się w tłuszcz zamienia. To węglowodany w połączeniu z tłuszczem powodują tzw. bomby kaloryczne, które nasz organizm musi w jakiś sposób pokonywać. Jeżeli tych kalorii jest zbyt wiele, niestety odkładają się one w tkankę tłuszczową. Nie jest to takie proste. Okazałoby się bowiem, że wystarczyłoby zmniejszyć ilość kalorii w diecie i już jest wszystko w porządku. Nie do końca tak jest albowiem kaloria kalorii nierówna.

 , , , , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl