Górne

Wzmacnianie palców i nadgarstków na maszynie poziomej

Mocne palce i nadgarstek – jest czym walczyć

Siłacze na rękę muszą mieć dłoń niczym imadło – w treningu dłoni oraz nadgarstka bardzo przydają się profesjonalne maszyny do tego celu stworzone.

Andrzej Głąbała zademonstruje jak wykorzystać tzw. maszynę poziomą produkowaną przez firmę “Mazurenko Armwrestling Equipment”

 

Treść filmu

Andrzej Głąbała prezentuje ćwiczenia na profesjonalnej maszynie, niedostępnej w każdej siłowni, tylko w specjalizującej się w trenowaniu armwrestlerów. Mistrz zachwala maszynę jako stabilną i bezpieczną, a jednocześnie łatwą w obsłudze. Rewelacyjna do ćwiczenia palców i nadgarstków.

Pierwsze ćwiczenie dla początkujących, a szczególnie tych, którzy nigdy nie ćwiczyli palców. Stajemy przed maszyną, chwytamy rączkę maszyny nadchwytem i przyciągamy ruchomą część samymi palcami. Wygląda to następująco: kciuk za stałym elementem maszyny, pozostałe palce pracują z ruchomą częścią. Odwodzimy rączkę do samych koniuszków palców i przyciągamy również samymi palcami bez uginania nadgarstka. Jest to bardzo istotne w siłowaniu się na rękę, ponieważ podobnie chwytamy przeciwnika. Zatem palce muszą być bardzo silne. Drugą wersją ćwiczenia w bardziej zaawansowanej formie jest przykucnięcie przy maszynie i ugięcie nadgarstka na tzw. czajniczek i wykonanie przyciągania uchwytu w tej pozycji. Obydwa ćwiczenia wykonujemy w 4 – 5 seriach po 20 – 25 powtórzeń.

Kolejne ćwiczenie wykonujemy podobnie jak poprzednie, z tym, że rączkę maszyny chwytamy podchwytem i dbamy o to, by przedramię było równoległe do podłogi. Możemy przytrzymać przyciągnięty drążek na sekundę dla wzmocnienia efektu. Ćwiczenie jest ważne z punktu widzenia wrestlera, gdyż na zawodach uchwyt przeciwnika może się różnie odbywać i nie zawsze jest taki sam, dlatego palce muszą być wzmocnione wszechstronnie.

Następna wersja ćwiczenia polega na zmianie miejsca przy maszynie tak, by ćwiczyć kciuk. Czterema palcami chwytamy część nieruchomą maszyny a kciukiem przywodzimy i odwodzimy ruchomy element. Oczywiście w tej pozycji pozostałe palce nie pozostają całkowicie nieruchome, jest to fizycznie niemożliwe, jednakże najbardziej pracuje w tym ćwiczeniu kciuk, o którym nie należy zapominać – też musi być silny i wyćwiczony.

Kolejne ćwiczenie polega na spychaniu w dół płaskiego elementu urządzenia umieszczonego na drugim końcu maszyny. Kładziemy dłonie na płaskim elemencie, kciuk pod spodem i samą siłą palców opuszczamy część maszyny przekręcając w dół. Oczywiście znów w ruchu bierze udział nadgarstek, który jest ruchomy, jednakże obciążenie jest na palcach. Podobnie jak poprzednie ćwiczenia mistrz zaleca wykonywanie 4 – 5 serii po 20 – 25 powtórzeń.

Ćwiczenie na nadgarstek: Stajemy z boku maszyny i chwytamy rączkę w pozycji czajniczka. Ćwiczymy w ten sposób górę nadgarstka szczególnie przydatną w technice “na górę”. Ręka zgięta w łokciu i unosimy rczkę w stronę drugiej ręki, którą możemy przytrzymywać się maszyny dla większej stabilności czy precyzji wykonywania ćwiczenia. Lekko balansujemy tułowiem. Wykonujemy 12 – 15 powtórzeń w 4 – 5 seriach.

 , , , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl