Górne

Podciaganie na drążku dla początkujących

Jak poprawić się “na drążku”

Podciąganie na drążku świetnie rozwija i plecy i bicepsy, dlatego warto je ćwiczyć. Co jednak zrobić kiedy nie mamy predyspozycji do tego ćwiczenia i każde powtórzenie sprawia wielki problem? Taka sytuacja dotyczy większości początkujących. Na filmie Jan Łuka proponuje dwa ćwiczenia, które mogą bardzo pomóc nowicjuszom by, po krótkim czasie systematycznych treningów dość swobodnie wykonywać podstawowe ćwiczenie.

Pokazuje dodatkowe ćwiczenia dla początkujących wspomagające główny cel – podciąganie na drążku.

  1. Ćwiczenie na wyciągu – Jeśli nie dajesz rady podciągnąć się na drążku 5 razy zacznij od ściągania drążka wyciągu podchwytem do klatki piersiowej – możesz w taki sposób dowolnie uregulować wielkość obciążenia.
  2. Ćwiczenie ekscentryczne opuszczanie się na drążku – Jeśli nie posiadasz dostępu do wyciągu ale masz drążek, to możesz też wspomagać się podskokami by uzyskać górną pozycję charakterystyczną pod podciągnięciu się a potem powoli się opuszczać na drążku – w ten sposób znakomicie wzmocnisz partie mięśni odpowiadające za podciąganie na drążku. W tym ćwiczeniu mięśnie najszersze pleców pracują głównie w fazie opuszczania i dlatego jest to niezwykle skuteczne ćwiczenie w poprawie siły tych mięśni.

Zobacz jak to pokazuje sam mistrz i rekordzista w podciąganiu się na drążku z maksymalnym ciężarem zawieszonym u pasa – Jan Łuka

 

Jeśli już samo podciąganie się nie sprawia większych problemów, warto wypracować dobrą technikę by móc dalej się rozwijać i uniknąć urazu.

Zobacz jak wygląda:

– prawidłowa technika podciągania się na drążku

oraz

– poznaj jeszcze ważne szczegóły, które są często pomijane.

jan-ciezar-na-drazkuA kiedy poczujesz, że możesz rywalizować z najlepszymi to zobacz jak

– Jan Łuka trenuje swoją siłę na drążku

 , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl