Górne

Podstawy treningu armwrestlera (2)

Silna ręka

Kontynuujemy trening przedramion według zaleceń mistrza armwrestlingu Andrzeja Głąbały

 

Zobacz część pierwszą

Treść filmu

Andrzej Głąbała prezentuje kolejne ćwiczenia na przedramiona.

Prezentowane dotąd ćwiczenia na przedramiona odbywały się przy użyciu zwykłych małych gryfików od sztangielek. Teraz mistrz prezentuje gryfy dla armwrestlerów czyli dużo dłuższe i z grubszą rączką, dlatego, że zakładamy na nie bardzo duże obciążenia. Rekordem Andrzeja Głąbały jest podnoszenie 90kg na jeden nadgarstek, co dla kogoś, kto “ma już dwie piątki z przodu” jest naprawdę niezłym wynikiem.

Przystępujemy do pierwszego ćwiczenia: potrzebujemy mocnego pasa np. od karate, na którym zawieszamy dobrze umocowany ciężar. Przekładamy pas przez dłoń, tak by zwisał nam po zewnętrznej stronie dłoni. Ręka zgięta w łokciu, łokieć oparty o bok tułowia, nadgarstek również ugięty i wykonujemy skręty nadgarstka, jak na kołowrotku. Zwracamy uwagę na to, by pas nie przechodził na nadgarstek, czy na boki. Ruch po jednym torze i pas utrzymujący się w tej samej pozycji. Wzmacniamy w ten sposób nadgarstek w części górnej. Ilość powtórzeń jest zależne od stopnia wytrenowania. Najlepiej ćwiczyć 4 serie po 12 – 15 powtórzeń.

Można użyć również do ćwiczenia grubej liny, która lepiej się układa a tak samo wyrabia siłę nadgarstka i palców. Mistrz szczególnie poleca to ćwiczenie na wzmocnienie siły.

Do drugiego ćwiczenia potrzebny nam będzie specjalny łamany gryf. Trzymamy za wolny koniec gryfu (na drugim końcu jest obciążenie) w tej samej pozycji jak przy poprzednim ćwiczeniu, a więc łokieć opieramy o bok tułowia, przedramię równoległe do podłoża, nadgarstek ugięty i ruch, który wykonujemy również jest identyczny, jak w ćwiczeniu pierwszym. Skręcamy nadgarstek w dół i w górę. Nie każdy posiada taki oryginalny gryf, więc można ćwiczenie z powodzeniem wykonać również za pomocą zwykłego gryfika od sztangielki, z nałożonym nakładem na jednym końcu. Trzeba jednak bardziej uważać i dobrze uchwycić gryfik, ponieważ jest mniej stabilny niż gryf łamany i grozi wypadnięciem z dłoni. Ruch w dół, przytrzymać, ruch w górę – przytrzymać.

Polecamy za mistrzem 4 serie po 15 – 20 powtórzeń.

Zwracamy szczególną uwagę na ułożenie ręki. Jeszcze raz je omówmy. Ramię przylega do tułowia, przedramię równoległe do podłogi i w trakcie wykonywania ruchu nadgarstkiem – pozostała część ręki pozostaje nieruchoma, statyczna. Rusza się tylko nieznacznie przedramię i nadgarstek.

 , ,
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Zaprojektowane przez Klienter.pl